Знайомтесь, дебютант II ліги: ФК «Полтава-2-Карлівка»
     У цьому сезоні в групі «Б» честь Полтавщини захищатиме три команди. До МФК «Кремінь» (Кременчук) та комсомольського «Гірника-Спорт» приєдналася ще одна команда з нашої області. Статус професіонального отримав ФК «Полтава-2-Карлівка», основу якого складають гравці ФК «Карлівка» (Карлівка), що до недавна виступав у чемпіонаті Полтавщини серед команд Прем'єр-ліги. Для виступу на більш високому рівні команду поповнили досвідчені гравці – Олександр Гребенюк, Юрій Буличев, Андрій Поляниця, Ігор Вітів, а також молоді футболісти – Віталій Момот, Єгор Коваленко, Андрій Бобров.

Команду створено у 2011 році. Навесні вона стартувала у першості Полтавської області з футболу серед команд другої ліги. Посівши перше місце у своїй групі, команда виборола путівку на підвищення в класі, а згодом і звання «Переможця II ліги» (у «стиковому» матчі карлівчани з рахунком 4:0 перемогли футболістів комсомольського «Фламінго).

У 2012 році ФК «Карлівка» розпочав свої виступи у чемпіонаті Полтавщини серед команд Прем’єр-ліги (після семи турів очолював турнірну таблицю і вийшов до фіналу Кубка області з футболу). Але, у зв’язку з отриманням статусу професіонального клубу, карлівчани змушені були припинити свої виступи в обласних змаганнях, ставши фарм-клубом ФК «Полтава» (Полтава) – учасника першості України з футболу серед команд I ліги.

ФК «Полтава-2-Карлівка» (Карлівка) – «Макіїввугілля» (Макіївка) – 3:0 (2:0)

1 тур. 14 липня 2012 р. 17.00., м. Полтава, стадіон «Локомотив», 500 глядачів, +31 С*.
Голи: Гриценко (27 хв., 29 хв.), Марченко (77 хв., з пенальті).

Арбітр: О.О.Деревинський (Київ).
Асистенти арбітра: Д.Запороженко, І.Рибченко (обидва – Запоріжжя).
4-й арбітр: О.О.Матяш (Полтава).
Інспектор: С.Возняк (Миколаїв).

ФК «Полтава-2-Карлівка»: 1.Вітів, 4.Голованьов, 19.Момот, 3.Поляниця, 18.Синьогуб, 9.Лубенець (кап. ком.), 11.Буличев (13.Сільченко, 85 хв.), 7.Коваленко (17.Бобров, 82 хв.), 6.Пономаренко (8.Тарганчук, 88 хв.), 14.Гребенюк (10.Марченко, 61 хв.), 20.Гриценко (5.Богомаз, 70 хв.).
Головний тренер: Андрій Зав’ялов.

«Макіїввугілля»: 77.Шпак (кап. ком.), 2.Федотов, 20.Романов, 4.Логінов, 3.Мохов (15.Шестаков, 83 хв.), 6.Нецер (16.Шеховцов, 46 хв.), 13.Морев, 7.Богданов, 14.Ємельянов (10.Плахін, 46 хв.), 11.Фролов (17.Жигулін, 77 хв.), 9.Шевчук.
Головний тренер: Спартак Жигулін.

Попередження: Момот (45+1 хв.), Буличев (80 хв.), Бобров (90+1 хв.) – Богданов (14 хв.), Мохов (22 хв.), Морев (85 хв.), Шестаков (90+2 хв.).

Швидко оговтавшись від стартового натиску гостей, які у перші 10 хвилин матчу притисли дебютантів ліги до власних воріт, полтавці заволоділи ініціативою й уже не відпустили її до фінального свистка.
     Долю зустрічі було вирішено ще до перерви. Швидкі флангові атаки господарів із переводом м’яча у штрафний майданчик макіївців принесли свої плоди. У середині першого тайму «дублем» відзначився Сергій Гриценко, який протягом кількох хвилин двічі відгукувався на передачі партнерів. Активністю на підступах до воріт «Макіїввугілля» відзначалися Руслан Голованьов і Олександр Пономаренко, запам’яталися кілька небезпечних ударів з далекої відстані у виконанні Єгора Коваленка.
     Після перерви картина гри не змінилася, господарі довели її до логічного завершення. Крапку у матчі поставив Костянтин Марченко, який, вийшовши на заміну, заробив пенальті й сам його реалізував. 3:0 – перша, більш ніж переконлива, історична перемога ФК «Полтава-2-Карлівка» на професіональному рівні.