Анатолій Безсмертний – найкращий тренер 30-го туру Першої ліги
Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18.

Наближається апогей українського футбольного сезону – в усіх лігах вирішується доля медалей та тих, хто вилітає й підвищується в класі. А, отже, чемпіонат готується дати відповіді на всі питання. Кожен матч із тих, які залишаються, має велике значення. А тим більше, якщо йдеться про протистояння двох команд із лідируючої трійки!

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Полтава» Анатолій Безсмертний. Його підопічні зуміли здобути перемогу над «Інгульцем» (2:0) у матчі 30-го туру, повернувши собі друге місце та максимально наблизившись до лідера.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

ФК «Полтава» після поразки у Миколаєві вперше за 21 тур опустилася нижче другого місця. Напередодні протистояння з одним із найголовніших конкурентів ситуація для господарів була не найкращою, однак в очному матчі вони змогли довести свою перевагу вдруге в сезоні та повернутися на друге місце, заодно й підкоротивши відставання від «Арсеналу».

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Господарям не міг допомогти універсальний фланговий оборонець Голіков (перебір карток), деякі гравці в останніх турах були недоступними через різні причини. Звісно, треба додати, що у суперників і ширший кадровий вибір. Щоправда, це компенсувалося у полтавців тим, що у них грамотно підібрані гравці, завдяки чому є вибір на кожній позиції.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з програним миколаївським матчем, тренерський штаб ФК «Полтава» провів лише три перестановки – і більшість із них виправдали себе. Так, досвідчений Іванов замінив дискваліфікованого Голікова ліворуч в обороні. Насібулін вийшов замість Савченка на місці центрального атакувального напівоборонця, засвідчивши більшу наступальну спрямованість. А іменитий ветеран Ковпак потіснив у запас Дегтярьова, що, до речі, давало тренерам можливість суттєво освіжити гру.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Полтава» награла традиційну для себе схему 4-2-3-1, від якої дуже рідко відходить. У цьому матчі награна побудова мала завдання напрацювати більш-менш швидкий гол, після чого вдало використовувати загальнокомандну швидкість при швидких переходах від оборони в атаку. План на гру у полтавців спрацював, тому по ходу гри можна було проводити заміни суто по позиції, на підтримання темпу.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Навесні ФК «Полтава» пережила кілька неприємних втрат, програвши не лише «Арсеналу» в першому березневому матчі, але й більш скромним сумчанам і миколаївцям. Тому всі успішні серії команди лише починають наново створюватися, і накопичувальний критерій ще досить скромний (друга поспіль перемога, 9 матчів із листопаду незмінно із забитими м’ячами).

Лауреат 30-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Анатолій Безсмертний (ФК «Полтава»)
Середній бал — 4,6

Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

  • Тека: Пресса о нас
  • Дата публікації: 01.05.2018


Коментарі (0)
avatar
Контакти
  • Телефон: +38 (0532) 69-70-10
  • Пошта: fcpoltava2008@rambler.ru, poltava@pfl.com.ua
  • Адреса: 36004 Україна, м. Полтава, Полтавська область, вул. А. Кукоби, 29 б
Соцiальнi мережi
ФК «Полтава»
Офiцiйний сайт команди
2018 © Футбольний клуб «Полтава». Усі права застережено. Копіювання матеріалів дозволено тільки з відкритим активним гіперпосиланням на офіційний сайт ФК «Полтава» | Хостинг від uCoz